Festiwal Smaków i Na Słodko - dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy odwiedzili Festiwal Smaków i Na Słodko w dniach 22-23.04.2017.

Było pysznie, różnorodnie i słonecznie. Wystawcy obu kiermaszy oferowali wiele smakowitości - od pieczywa i wędlin, poprzez słodycze (żelki, krówki, chałwy), po lody, oscypki czy burgery. Panie z licznej reprezentacji Kół Gospodyń Wiejskich z regionu miały na swoich stoiskach także zupy, pasztety i pieczenie w słoikach czy domowe ciasta. Można było nawet kupić słodką biżuterię specjalnie przygotowaną na nasze kiermasze czy spróbować specjałów z foodtrucków - m. in. kaszanki w tortilli, wątróbki, doskonałej kawy, tajskich lodów.

W niedzielę, 23.04.2017, odbył się konkurs kulinarny na najlepszy pasztet, w którym pasztety przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich były oceniane przez profesjonalne jury złożone z szefów kuchni. Puchar i dyplom przyznano KGW Nowa Wieś.

Przez dwa dni można było oglądać występy artystyczne na scenie. Wystąpiły Bądlowianki (KGW Bądle), zespół Szczęściary z Purdy, zespół Eurobabki z MDK w Morągu. Na scenie odbyły się także warsztaty serowarskie z Krzysztofem Jaworskim oraz warsztaty wędzenia i peklowania z Leszkiem Kosarzeckim (Smoker). Na stoisku garncarza można było stworzyć własne naczynia.